דף הבית מידע מקצועי מאמרים מקצועיים נדל"ן מניב – טיפים להצלחה בהשקעה

נדל"ן מניב – טיפים להצלחה בהשקעה

משרד או דירה – מה מומלץ?

אנו מתלבטים במה להשקיע : אולי בדירה? אולי בנכס מסחרי ? איזו תשואה נקבל על ההשקעה ? האם יש לנו תזרים חיובי ? מהי תקרת המס ואילו היבטי מס יש?

ריכזנו עבורכם, מעט טיפים חשובים – חובה לדעתינו לכל משקיע בכלל, ובפרט למי שרוצה לגעת בתחום השקעות נדלן  !!!
אנו עדים לתופעה של אנשי עסקים רבים, חברות ומקצועות חופשיים ,אשר מתיימרים להיות "הבקיאים בנדל"ן" ועושים את אשר על ליבם ללא יד מכוונת לפעמים בהצלחה ,ולעיתים קרובות גם לא.

השקעה מנצחת בנדלן

 שוק המגורים הינו שוק סולידי ביותר, אשר בשנים האחרונות חווה עליות מחירים לא ריאליות  והתשואות הגלומות היום בשוק מגורים ינועו סביב 3% – 2.5% בממוצע, כתשואה נומינלית. בהנחה אינפלציונית של 3%, הרי התשואה הריאלית תהיה אפס.

לעומת זאת שוק הנדל"ן המסחרי באזור גוש דן, והדגש הינו על מטרופולין תל אביב, מספק תשואות גבוהות יותר. כמובן – שיש להבין ולדעת את השוק המסחרי ולא מומלץ כלל "לקחת את החוק לידים" ולפעול עצמאית בשוק זה. אנו ממליצים כתמיד , להיעזר בגורם מומחה ואמין.

אנו בחברת אופיס פור יו מתמחים במכירת משרדים בתל אביב ובגוש דן , ואנו מבינים היטב מהי השקעה מנצחת- השקעה שיש לה תשואה ותזרים חיובי טוב.
לדעתנו ככלל, התשואה משקפת 2 מדדים עיקריים: מדד הסיכון + מחיר ההון. ככל שהריביות נמוכות, נכונות המשקיעים תהיה לתשואה נמוכה יותר. ככל שהנכס ממוקם באזורי הביקוש, הסיכון הגלום בו נמוך ולכן התשואה תהא נמוכה יותר.

כל מי שמתעסק בהשקעות נדלן, ובעיקר בתחום המניב של משרדים למכירה בגוש דן, מבין כי יש להתמקד במוצר מנצח- כיוון שנכון לשנת 2020 ההיצע הינו ענק, וכדי לא להתבלבל ולטעות יש להתמקד ולבחור נכון את השקעות הנדלן שלנו.

ולכן העדפתנו הינה ברורה, ואנו מכוונים וממליצים להשקיע בנדל"ן מסחרי וכמובן ברכישת משרדים . השוק המסחרי הינו שוק מורכב ומסובך, אך אם נעזרים באנשי מקצוע נכונים אפשר להפיק מקסימום תשואה ומינימום סיכון. אפשר ליהנות מנכס המשביח עצמו ואף מדיירים איכותיים ויציבים לתקופות ארוכות.

טיפים מנצחים להשקעות נדלן מניב

  1. מחיר הרכישה – האם הוא המחיר הראוי והנכון בעיסקה?
  2. מחיר השכירות – האם המחיר המבוקש הינו ריאלי למשרדים / לנכס/ לקומה /לגימור /לאיכות הדייר?
  3. רמת הגימור וההשקעה בנכס חדש , בעל הנכס או הדייר הפוטנציאלי?
  4. מיקומו של המבנה / המגדל וכיצד הוא נתפש בשוק כמגדל מבוקש ויוקרתי עם ביקושים חזקים?
  5. ברכישת נכס מניב  עם חוזה- יש לבדוק את מחירי השכירות האם הם ריאליים.
  6. הבנת השוק ומחירי הנכס בתקופות קודמות  – ניתוח היסטורי למחירי רכישה חובה להבין ולדעת מה קרה בעבר
  7. ניתוח היסטורי למחירי השכירות  חייבים להבין מה פוטנציאל ההשבחה והשוק  על השכירות והתשואה.
  8. ניתוח נדלני  של יועץ נדלני מקצועי כי הרוכש חייב להבין את הנכס המניב את יתרונותיו וחסרונותיו ולתת את הדעת על ניצולת ברוטו נטו ,דמי ניהול, נוף, כיווני אוויר ועוד.
  9. ניתוח כלכלי מימוני עם היבטי מיסויי- לנכס המניב  (חברות/יחידים), עם היבטי מימון (תשואה על ההון), ניתוח תזרימי עם דגש על יצירת תזרים חיובי לנכס המניב.
  10. טיפ חשוב מאוד – מזל והצלחה.